CZ
EN

AGC Plzeň

AGC v Plzni patří do koncernu, který je leaderem v oblasti plochého skla pro stavební i automobilový průmysl. Pro výrobní halu firmy jsme vymysleli a dodali řešení vnějších předokenních žaluzií a strukturální fasády.

 

Typ

HLINÍKOVÁ FASÁDA A ŽALUZIE

Rok

2019

Místo

Plzeň

Zadání

Přístavbou objektu firmy, ve které je umístěna administrativní část společnosti, měl vzniknout funkční a praktický prostor. Důležité bylo stínění kanceláří, které by fungovalo nejlépe automaticky. Objekt se nenachází v zastavěné části, ale v průmyslovém parku, proto žaluzie musely odolávat většímu náporu povětrnostních podmínek.

Řešení

Do přístavby jsme dodali venkovní předokenní žaluzie a strukturální fasádu s lepenými spoji. Díky povětrnostnímu čidlu se žaluzie automaticky vytáhnou, nemůže tak dojít k jejich poškození vlivem silného větru.

Požadavky

Funkční prvky

Vnější žaluzie jsou spolehlivým řešením zastínění. Strukturální fasáda je pak vhodným způsobem opláštění pro průmyslové objekty.

Odolné materiály i technologie

V průmyslovém parku kvůli absenci stromů a další zástavby čelí vnější žaluzie častěji silnějšímu větru. Proto bylo řešením automatické zasouvání žaluzií, spárované s povětrnostním čidlem. Strukturální fasáda má lepené spoje.

Spolehlivý následný servis

Aby systém žaluzií spolehlivě fungoval, je potřeba pravidelná kontrola povětrnostních čidel a zasouvacího pojezdu.

Závěr

I pro čistě průmyslové objekty nalezneme řešení, které je funkční a pohodlné k používání. 

 

Statistiky

1 minuta
tolik času potřebuje zastínění k zatažení
40 – 50 km/h
rychlost větru, při které se zatáhnou žaluzie
1 měsíc
délka realizace projektu