CZ
EN

Rychloběžná vrata Hörmann

Rychloběžná vrata Hörmann naleznou uplatnění například v prostorách supermarketů, skladů, záchranných cest, laboratoří, potravinářského průmyslu či v prostorách s nebezpečím výbuchu, přičemž se používají uvnitř budov i jako venkovní uzávěry.

Poptávka
Rychloběžná vrata Hörmann

Rychloběžná vrata napomáhají optimalizovat dopravní toky, zlepšují klimatické podmínky v místnostech a snižují spotřebu energií.

Ať už vyžadujete průhledná vrata s vertikálním či horizontálním otevíráním a flexibilním závěsem, kombinaci rychloběžných vrat s vraty sekčními či rolovacími, případně výkonná spirálová vrata, produkty Hörmann vám vždy nabídnou ideální řešení.

Bezkontaktní zabezpečení

Díky bezkontaktnímu zabezpečení v podobě světelné mříže, která je zabudována přímo do zárubně rychloběžných vrat, není potřeba řešit žádné další bezpečnostní instalace.  Světelná mříž se postará o hlídání zavírací roviny až do výšky 2500 mm.

Dlouhá životnost a vysoká hospodárnost

Dlouhé životnosti rychloběžných vrat je dosaženo díky několika vychytávkám, které minimalizují opotřebení při běžném používání. Patří mezi ně pozvolný rozjezd a pozvolné zastavování vrat a také řídicí jednotka s frekvenčním měničem, která se postará o tichý chod a nižší zatížení mechaniky vrat. Rychloběžná vrata Hörmann disponují vysokou otevírací/zavírací rychlostí. Zvyšují tak efektivitu práce a zároveň zabraňují zbytečnému úniku teplého či studeného vzduchu z místnosti/budovy.

Výborná izolace a zpracování povrchu vrat

Perfektní izolační vlastnosti zajišťuje rovnoměrná výplň polyuretanovou pěnou v kombinaci s dvoustěnnými žárově pozinkovanými lamelami, jejichž povrch je dokonale zpracován jak z vnější, tak z vnitřní strany.

Volitelné prosklení

Rychloběžná vrata lze dle přání vybavit proskleným průhledem. Standardně je používáno dvojité prosklení DURATEC, které se vyznačuje dobrou tepelněizolační schopností, tloušťkou 26 mm a odolností vůči poškrábání. Pro dosažení ještě dokonalejších izolačních vlastností doporučujeme zvolit izolační trojsklo.