CZ
EN

Plastové protiprůvanové clony

Protiprůvanové vratové clony jsou složeny ze svislých lamel, vyrobených z měkčeného PVC. Slouží jako výplň vratových otvorů v průmyslových i jiných prostorech.

Poptávka
Plastové protiprůvanové clony

Vratové clony zabraňují průvanu, únikům tepla, šíření hluku a vnikání prachu do/z objektu či místnosti. Používají se také u chladících a mrazících místností, kde omezují únik chladu. Průhledné clony pak nabízejí výhodu v podobě propustnosti denního světla.

Clony lze využívat v závislosti na konkrétním využití až do výšky 6 m. Důležité je vhodné naddimenzování clon dle tloušťky plastu a procenta překrytí jednotlivých pásů. Důvěřujte naší dlouholeté praxi.

TYPY CLON

Standardní

Standardní clony sestávají z průhledných lamel 200/2 mm, 300/3 mm nebo 400/4 mm (šířka/tloušťka materiálu). Lze je využít v teplotním rozmezí -15° C až +60 °C. S ohledem na použitý materiál nejsou vhodné pro mrazírenské boxy.

Mrazírenské

Clony určené speciálně pro mrazírenské boxy se vyrábí nejčastěji z lamel 200/2 mm a 300/3 mm a odolají teplotám od +5° C do -45° C. Kvůli materiálovým vlastnostem nedoporučujeme tento typ clon instalovat v místech s vyšší teplotou či trvalým slunečním zářením.

Barevné

Protiprůvanové clony nabízíme také v deseti barevných odstínech, přičemž lze vybírat z PVC lamel průsvitných i průhledných. Barevné protiprůvanové clony se používají v místech, kde je potřeba zajistit alespoň nějaký stupeň soukromí, případně je cílem clonu designově sladit se zbytkem interiéru či firemními barvami.

K dostání jsou též speciální clony pro svařovací boxy, jejichž lamely z tmavého plastu s UV filtrem zabraňují pronikání ultrafialových paprsků.

Mobilní

Mobilní clony dodáváme ve variantě shrnovací nebo posuvné.

Shrnovací vratové clony lze obdobně jako vertikální žaluzie shrnovat do strany pomocí táhla. Aby tento typ clony fungoval správně, lze jej dle našich zkušeností použít u vratových otvorů s maximální výškou 3,5 m.

Posuvné vratové clony se pohybují v kolejnicích, a to buď v celé šíři vratového otvoru, nebo v rámci jeho vymezených částí. Tyto mobilní systémy se využívají v místech, kde převažuje pěší průchod osob a průjezdy s ručními paletovými vozíky.